torba na wyjazd

Torba listonoszka i spółka – 5 rzeczy, które musisz wziąć ze sobą na wakacje

Na udane wakacje składają się wygoda i odpoczynek. Wyrwanie się z codzienności ma na nas prawdziwie terapeutyczny wpływ. Żeby uzyskać ten efekt, najczęściej zmieniamy miejsce pobytu.

Nie mamy wtedy pod ręką całego rezerwuaru rzeczy, do których mamy dostęp w domu. Dlatego tak ważne jest umiejętne skompletowanie wakacyjnego ekwipunku – uwierający but albo ciągłe martwienie się o portfel zdecydowanie nie sprzyjają relaksacji. Oto 5 modowych gadżetów, dzięki którym będziesz mieć spokojną głowę:

 

    1. Odpowiednia torba – w tej roli sprawdzą się plecak albo torba listonoszka. Są to opcje wygodne, pojemne, do których zmieścisz najważniejsze rzeczy i prowiant. Listonoszka ma tę przewagę, że pozwala Ci mieć na oku przedmioty wartościowe. Jeśli będzie Ci potrzebna torba sportowa albo plażowa – listonoszka spełni się także w tej funkcji.
    2. Wygodne buty – nie zabieraj na wakacje nowych butów. Zaufaj sprawdzonym  sneakersom albo sandałom, jeśli jedziesz do ciepłych krajów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Cię nie skrzywdzą. Niewygodne obuwie może stanowić spore ograniczenie.
    3. Dobra kurtka outdoorowa – nieprzemakalna, wiatroodporna, a najlepiej termoaktywna. Sprawdzi się przy każdej pogodzie. Nawet latem wieczory bywają chłodne.
    4. Klapki – rzecz uniwersalna. Możesz w niej chodzić po domu i po drobne sprawunki, dając odpocząć butom z punktu 2. Poza tym sprawdzą się przy kąpieli – nigdy nie wchodź do obcego prysznica boso, jeśli chcesz się zabezpieczyć przed grzybicą stóp.
    5. Gadżety przeciwsłoneczne – czyli okulary i nakrycie głowy. Będą chronić Cie przed szkodliwym promieniowaniem i udarem słonecznym – na plaży, czy też w górach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *